• +48 796 125 333
  • biuro@advisorlex.pl
Legalizacja Pracy w Polsce

Jak legalnie pracować w Polsce?

Jak legalnie pracować w Polsce?

Jest to kluczowe pytanie, które zadaje sobie każdy Cudzoziemiec, który planuje rozpoczęcie pracy na terenie Polski. Aby móc prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie koniecznie musisz wiedzieć jak długo planujesz pracować i przebywać w Polsce.

Wykonywanie pracy do 180 dni.

Rozpoczynając pracę w Polsce konieczne jest aby twój pracodawca podjął odpowiednie działania mające na celu zalegalizowanie twojej pracy. W pierwszej kolejności powinien skierować się do właściwego urzędu pracy celem zarejestrowania oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Zarejestrowane oświadczenie umożliwia wykonywanie pracy przez 180 dni. Procedura jego uzyskania jest szybka, gdyż trwa 7 dni i daje Ci możliwość rozpoczęcia legalnej pracy.

Wykonywanie pracy dłużej niż 180 dni.

Jeżeli planujesz wykonywać pracę dłużej niż 180 dni konieczne jest uzyskanie zezwolenia na pracę. Tutaj również twój pracodawca musi złożyć odpowiednie dokumenty, ale tym razem do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. Zezwolenie na pracę jest kluczowym dokumentem umożliwiającym legalne wykonywanie  pracy na terenie Polski. Maksymalny okres na jaki może być wydane to 3 lata. Posiadając zezwolenie na pracę możesz ubiegać się o wizę.

PAMIĘTAJ: Zezwolenie na pracę umożliwia legalne wykonywanie pracy, ale aby móc pracować musisz legalnie przebyć w Polsce na podstawie wizy albo ruchu bezwizowego (paszport biometryczny). Zezwolenie na pracę nie legalizuje twojego pobytu!!!

W razie pytań skontaktuj się z nami.

Udostępnij!